Włodzimierz Halik (ur. 1940); kontrabas (bass), saksofon basowy (saxbas).

Od ponad czterdziestu lat związany z warszawskim środowiskiem muzyków jazzu tradycyjnego i stołecznymi „orkiestrami”. I choć grał w niewielu zespołach to jego dorobek artystyczny jest imponujący. Jednym z pierwszych zespołów dixielandowych, z którymi podjął współpracę była Warszawska Grupa Tradycyjna. W latach 1965–1980 grał w warszawskim zespole Hagaw. Z zespołem tym koncertował wielokrotnie w RFN, byłym NRD, ZSRR, Czechosłowacji, a także Austrii, Portugalii, Finlandii, Szwecji, Włoszech, Szwajcarii. Po swoim odejściu w 1980 r. zatrudniony został w Teatrze na Targówku i w Big Warsaw Band. Z big bandem tym koncertował w RFN oraz Turcji. W latach 1985-89 koncertował w RFN, NRD, Austrii, Francji.

Od roku 1990 grał na morskich luksusowych statkach wycieczkowych pływających po Atlantyku i Pacyfiku. Odwiedził USA, Meksyk, Haiti, Porto Rico, Barbados, Martynikę, Antiqa, St. Tomas itp.

W roku 1992 związał się z Alekxander`s Ragtime Band, a od 1997 podjął pracę w Vistula River Brass Band. Obecnie współpracuje z Dixie Warsaw Jazzmen.

Wielokrotnie uczestniczył w festiwalach w Sopocie i Opolu. Występował w Jazz Jamboree.

Z zespołem Hagaw nagrał 18 płyt długogrających, z tego 3 w Niemczech.

Z Dixie Warsaw Jazzmen nagrał płytę CD „Dixie forever” (2008), płytę DVD „Live” (2009) oraz płytę DVD „Live” Swing Club Warsaw (2010).

Użyj strzałek po prawej do przewijania treści.