Zygmunt K. Jagodziński (ur. 1942); gitara (g), banjo (bj), voc.

Przez 25 lat (1960 - 1985) czynnie uprawiał jazz tradycyjny, grając w wielu warszawskich zespołach dixielandowych. Od zawsze dzielił czas między pracą zawodową, a muzyką. Spośród zespołów, z którymi współpracował można wymienić: Original Jazz Band, Harlem Jazz Band, Warszawska Grupa Tradycyjna, Creole Jazz Band, Vistula River Brass Band, Bez Nazwy, przemianowany następnie w Gold Washboard. W 1972 r. w Warszawie, po roku współpracy z zespołem Bez Nazwy w konkursie o „Złotą Tarkę” zdobył wyróżnienie. Kolejne zespoły to: 725 St. Peter Street Jazz Band, Blues Fellows Dixieland Group oraz Blues Trio z synem Robertem (g).

W tym okresie koncertował z sukcesami w kraju i za granicą, brał udział w licznych festiwalach. Z krajowych znaczących dla jazzu tradycyjnego imprez, w których uczestniczył należy wymienić: „Ogólnopolskie Targi Jazzowe”, „Old Jazz Meeting” w Warszawie, Festiwal „Jazz N/Odrą”, „Jazz na Kresach 84”, „Dixieland Picnic” w Gnieźnie, „Festiwal Wokalistów Jazzowych” w Zamościu, imprezy towarzyszące „Jazz Jamboree” w Warszawie oraz Festiwal „FAMA” w Świnoujściu. W 1985 r. wraz z Blues Fellows wystąpił w Międzynarodowym Festiwalu „Festa do Avante” w Lizbonie. Brał udział w nagraniach radiowych i telewizyjnych.

Uczestniczył w charakterze wykładowcy (gitara i banjo) w „Warsztatach jazzowych” w Gnieźnie. Twórca i budowniczy - do dziś - instrumentów takich jak banjo (wykonał ich wiele egzemplarzy), które jednocześnie ulepsza w stosunku do instrumentów fabrycznych. Pasjonat jazzu tradycyjnego w jego dixielandowym wydaniu.

Po 20. letniej przerwie w muzykowaniu, w 2006 r. na powrót zaistniał na scenie. Podjął współpracę (choć na krótko) z reaktywowaną „orkiestrą” Blues Fellows Dixieland Group, następnie epizodycznie grał z Old Stars of Dixieland. W rok później założył własną grupę (2007) Dixie Warsaw Jazzmen.

Z Old Stars of Dixieland nagrał płytę DVD (2007),

Z Dixie Warsaw Jazzmen nagrał płytę CD „Dixie forever” (2008), płytę DVD „Live” (2009) oraz płytę DVD „Live” Swing Club Warsaw (2010).

Użyj strzałek po prawej do przewijania treści.